Meie kokk Olga Karinski.

Olga valmistab iga päev meie lastele väga maitsvat ja tervislikku toitu.
Karu Nuti lastehoius saavad lapsed süüa 4  korda päevas:

  • Hommikusöök
  • Vitamiinipaus
  • Lõunasöök
  • Õhtuoode

Menüü on koostatud Tervise Arengu Instituudi soovitusi arvesse võttes. Meie toiduained on valitud väga hoolikalt lähtudes eelkõige sellest, et toit oleks tervislik, kasulik ja loomulikult maitseks hästi. Kodused supid kana ja frikadellidega, kartulipüree ja kooresed kastmed, värskelt ahjus küpsetatud kohupiima saiakesed – need kõik on laste lemmikud! Me püüame mitte kasutada toiduaineid, mis sisaldavad konservante ja värvaineid. Samuti ei leia meie menüüst sageli allergiaid tekitavaid toiduaineid nagu näiteks tsitruselised, šokolaad, siirupid jne.

Seoses asjaoluga, et esmaspäeva peetakse üldiselt nädala raskeimaks päevaks, on sel päeval meie menüü eriti rõõmsameelne: lemmiksupp ja pannkoogid moosiga, mis teevad mudilaste tuju heaks! Neljapäeviti on saanud traditsiooniks pakkuda lastele kalatoitu.

  • Hommikuti saavad lapsed alati erinevaid putrusid ning puuvilja- või kibuvitsateed.
  • Vitamiinipaus on päeva esimeses pooles, kus pakutakse lastele värskeid puu- ja juurvilju, mõnikord ka kuivatatud puuvilju.
  • Lõunaks pakume tavaliselt suppi, lihakastet garniiri ja värske salatiga, pajarooga jne. Meie lõuna omapära seisneb selles, et lapsed saavad toitu just nii palju kui soovivad. Piiratud toiduportsjone meil ei ole, seega võtame toiduvalmistamisel arvesse pigem laste söögiisu kui laste arvu. Lõunaks me lastele magustoitu ei paku vältimaks olukorda, kus meie nutikad lapsed keelduvad suppi söömast, kuna teavad, et supile järgneb magustoit. Lisaks ka seetõttu, et meie lapsed on veel nii väikesed, pidasime paremaks pakkuda magustoitu alles õhtuoote ajal.
  • Oodet saavad lapsed peale lõunauinakut. Tavaliselt on see näiteks magus kohupiimakreem kisselliga, värske õuna-rosina kook, puuviljasalat vahukoorega jms. Kuid vahel pakume ka soolast nagu juustuomlett või karulikoogid hapukoorega.
    Meie köök arvestab allergilise lapse toitumise iseärasusi ja vajadusi, samuti arvestame ka lastevanemate soove toidu osas. Toiduaineid, mida lapsevanemad soovivad vältida, pannakse kirja ja edastatakse kokale. Püüdes rõõmustada lapsi iga kuu neljandal kuupäeval, mil tähistame Karu Nuti lastehoiu väikest sünnipäeva, pakume lastele üllatustoitu! Oma köögisaladusi jagame meeleldi  ka meie kallite lastevanematega. Põhjalikumalt võite tutvuda siin.