Päevakava

08.00-09.00 Saabumine ja individuaalsed tegevused, mängimine. Tervitus laul.
09.00-09.30 Hommikusöök
09.30-10.00 Muusika kuulamine ja tantsimine
10.00-11.00 Õppeaeg ja meisterdamine
11.00-11.15 Vitamiinipaus
11.15-12.30 Õues viibimine, jalutuskäik, liikumismängud
12.30-13.00 Lõunasöök
13.00-15.30 Uneaeg
15.30-16.00 Raamatute lugemine
16.00-16.30 Õhtuoode
16.30-18.00 Õuemängud ja kojuminek.

Meie tegevused

Päeva jooksul jõuab Karu Nuti väikene sõber teha väga palju. Me loeme, laulame, tantsime, õpime luuletusi, vaatame õpetavaid esitlusi, lahendame loogikaülesandeid ning palju ka joonistame ja meisterdame. Koos laulda – see on ju nii lõbus!

Iga päev saavad mudilased teada midagi uut. Oma pedagoogilises tegevuses kasutavad kasvatajad laste varase arengu juhtivaid metoodikaid (Montessori, Doman jne) ning hoolikalt kavandatud õppeprogrammi, mis on orienteeritud riiklike lasteaedade programmile ja võtab arvesse „oma“ laste individuaalseid omadusi.

Lasteaia sisustus on kujundatud erinevate visuaalsete abivahenditega, mis võimaldavad mudilasel veelgi rohkem teada saada ja meelde jätta.

Kaks korda nädalas käivad meie juures muusikaõpetajad, kes viivad lastega läbi kaasahaaravaid ja lõbusaid tunde. Kord nädalas korraldab Heili lastele väga aktiivse ja toreda loovliikumise tunni. Mudilased ootavad nende tulekut alati suure kannatamatusega.

Me üritame teha laste elu maksimaalselt huvitavaks ja mitmekesiseks. Vanemate lastega käime teatris, näitustel, loomaaias ja teistes huvitavates kohtades. Oma mitmekülgses kunstitegevuses kasutame küllaltki palju naturaalseid tooteid, selliseid nagu kuivatatud puulehed, tangud, makaronid, savi, soolane taigen ja isegi juurviljad! Lapsed õpivad ümber käima erinevate materjalide ja kunstitarvetega. Me üritame arendada mudilastel peenmotoorikat, kuna see aitab kaasa kõne arengule.

Oma meistriteosed paneme individuaalsetesse kaustadesse, mida me suurima heameelega kaks korda aastas kingime oma kallitele vanematele. Kuid enne seda me paneme laste tööd stendile, et emad ja isad võiksid iga päev näha ja veenduda, milline talent nende peres kasvab!

Head tavad

Karu Nuti head tavad:

 • Laps tuuakse Karu Nuti lastehoidu hiljemalt kell 10.00. Kui laps ei jõua selleks ajaks, siis palume sellest eelnevalt teavitada rühmanumbrile.
 • Laps on hoidu tulles puhanud, puhas ja terve.
 • Soovitavalt on lapsel toajalatsid, magamisriided ja kaisusõbrake. Lapsel võiksid seljas olla mugavad toariided, mida laps õpiks iseseisvalt selga panema ja seljast ära võtma.
 • Lapsevanem teavitab hoiu personali lapse allergiatest, harjumustest, hirmudest ja tähtsatest sündmustest perekonnas.
 • Lasteaeda võib maiustusi kaasa tuua ainult sünnipäevadel. Parimaks lahenduseks on muidugi tort koos küünaldega, mida mudilane koos sõpradega rõõmsalt puhuda saab.
 • Välisriided peavad vastama ilmale. Sõltumata aastaajast peab peas olema peakate. Jalutuskäikudeks on parem omada eraldi riideid, milles laps tunneks ennast mugavalt kartmata ennast ära määrida. Lapse ohutuse nimel palume tavaliste sallide asemel kasutada sallkraed. Samuti on soovitatav paelteta riietus.
 • Kodust kaasa toodud mänguasjade eest hoiu personal ei vastuta. Soovitame väiksed ja õrnad mänguasjad koju jätta. Samuti ei ole lastehoius lubatud mängurelvad.
 • Palume haiget last ravida kodus ning lastehoidu mitte tuua. Kui laps haigestub lastehoius, võtame lapsevanematega viivitamatult ühendust ning palume laps koju viia. Samuti ei saa me hoius olevatele lapsele mingeid kaasa pandud ravimeid anda.
 • Lapsevanem teavitab alati hoiu personali, kui lapsele tuleb järele keegi peale vanemate.
 • Palume lapsele järele tulla hiljemalt kümme minutit enne sulgemisaega (18.00), et saaksite last rahulikult riietada ja kuulda tema päevategemistest.
 • Lapsevanem tutvub laste töödega, jälgib lapse edusamme, tunnustab teda ning küsib, kuidas möödus päev ja mida põnevat tehti. Teie kiitus on väga oodatud ja tähtis nende jaoks!

Meie kokk Olga Karinski.

Olga valmistab iga päev meie lastele väga maitsvat ja tervislikku toitu.
Karu Nuti lastehoius saavad lapsed süüa 4  korda päevas:

 • Hommikusöök
 • Vitamiinipaus
 • Lõunasöök
 • Õhtuoode

Menüü on koostatud Tervise Arengu Instituudi soovitusi arvesse võttes. Meie toiduained on valitud väga hoolikalt lähtudes eelkõige sellest, et toit oleks tervislik, kasulik ja loomulikult maitseks hästi. Kodused supid kana ja frikadellidega, kartulipüree ja kooresed kastmed, värskelt ahjus küpsetatud kohupiima saiakesed – need kõik on laste lemmikud! Me püüame mitte kasutada toiduaineid, mis sisaldavad konservante ja värvaineid. Samuti ei leia meie menüüst sageli allergiaid tekitavaid toiduaineid nagu näiteks tsitruselised, šokolaad, siirupid jne.

Seoses asjaoluga, et esmaspäeva peetakse üldiselt nädala raskeimaks päevaks, on sel päeval meie menüü eriti rõõmsameelne: lemmiksupp ja pannkoogid moosiga, mis teevad mudilaste tuju heaks! Neljapäeviti on saanud traditsiooniks pakkuda lastele kalatoitu.

 • Hommikuti saavad lapsed alati erinevaid putrusid ning puuvilja- või kibuvitsateed.
 • Vitamiinipaus on päeva esimeses pooles, kus pakutakse lastele värskeid puu- ja juurvilju, mõnikord ka kuivatatud puuvilju.
 • Lõunaks pakume tavaliselt suppi, lihakastet garniiri ja värske salatiga, pajarooga jne. Meie lõuna omapära seisneb selles, et lapsed saavad toitu just nii palju kui soovivad. Piiratud toiduportsjone meil ei ole, seega võtame toiduvalmistamisel arvesse pigem laste söögiisu kui laste arvu. Lõunaks me lastele magustoitu ei paku vältimaks olukorda, kus meie nutikad lapsed keelduvad suppi söömast, kuna teavad, et supile järgneb magustoit. Lisaks ka seetõttu, et meie lapsed on veel nii väikesed, pidasime paremaks pakkuda magustoitu alles õhtuoote ajal.
 • Oodet saavad lapsed peale lõunauinakut. Tavaliselt on see näiteks magus kohupiimakreem kisselliga, värske õuna-rosina kook, puuviljasalat vahukoorega jms. Kuid vahel pakume ka soolast nagu juustuomlett või karulikoogid hapukoorega.
  Meie köök arvestab allergilise lapse toitumise iseärasusi ja vajadusi, samuti arvestame ka lastevanemate soove toidu osas. Toiduaineid, mida lapsevanemad soovivad vältida, pannakse kirja ja edastatakse kokale. Püüdes rõõmustada lapsi iga kuu neljandal kuupäeval, mil tähistame Karu Nuti lastehoiu väikest sünnipäeva, pakume lastele üllatustoitu! Oma köögisaladusi jagame meeleldi  ka meie kallite lastevanematega. Põhjalikumalt võite tutvuda siin.